Veliki uspjeh naših djevojaka

Poštovan(e)i,
sa velikim veseljem javljam da su tri polaznice naše ”olimpijske grupe”
na kvalifikacijama za Europsku djevojačku olimpijadu ”upale” u ekipu
koja će predstavljati Republiku Hrvatsku u Egeru u Mađarskoj.
Olimpijska grupa oformljena je dopuštenjem naše županije u lipnju
prošle godine i u nju smo uključili polaznike Centra izvrsnosti za
matematiku koji su bili vrlo uspješni na Državnom natjecanju.
Tijekom godina rada uočili smo da naši najbolji imaju problem pri prelasku na zadatke međunarodne težine pa smo to pokušali riješiti osnivanjem te grupe. U grupu su uključeni Emanuel Tukač, Barbara Kelava, Marija Dora Marodi, Veronika Vitez, a osim njih pozvali smo i Stellu Čolo iz Zadra te Petru Grubišić iz Šibenika koje nisu imale s kim raditi. Do natjecanja pod vodstvom prof. Ratka Višaka grupa je ukupno odradila 109 sati (56 u ljeti i 53 od jeseni). Najuspješnija na izbornom natjecanju bila je Stella Čolo (3. razred), a osim nje u ekipi su još Petra Grubišić i Barbara Kelava (2. razred) te učenica prvog razreda iz Rijeke Lana Milani.
Velika čestitka cijeloj ekipi, a posebno ”našim” djevojkama.
Dugujemo veliku zahvalnost našoj županiji i voditelju ETC Hrvatska dr Miroslavu Huđeku koji s puno razumijevanja prati sve novine u radu Centra izvrsnosti za matematiku(”olimpijska grupa”) kao i svih drugih Centara izvrsnosti.
B. Topić